Sophi sünnilugu

SOPHI KÄSITSIVALMISTATUD ÖKOSEEBID

Sophi seebi sünnilugu jääb aastasse 2004. Nimelt kannatas meie tütar, kes oli toona kahe aastane, sünnist saati nahapõletiku käes. Kuna ükski apteegisari ei pakkunud lapse nahahaigusele leevendust, siis tundus meile, et tuleb ikka esiemade tarkused üles otsida ja neid ise järele proovida.

Algusest peale kasutame seebis vaid parima kvaliteediga tooraineid ja selle, mis võimalik, kasvatame oma metsatalus ise. Seejuures räägime vahel naljaga pooleks, et kasutame seebis puhtamaid tooraineid kui ise sööme.

Kuna kuuldused meie ökoseebist levisid, hakkasime seda tasapisi ka rohkem müügiks valmistama ning alates 2007. aastast kasutame oma seepide juures Sophi kaubamärki.

Mõne sõnaga tehnoloogiast. Sophi seep on klassikaline külmmeetodil valmistatud looduslik seep, mis koosneb külmpressitud taimsetest õlidest ja rasvadest, nagu oliiviõli, rapsiõli, mandliõli, kookosrasv, palmirasv, kakaovõi jne. Seebiks saavad need õlid tugeva leeliselahuse (NaOH) ehk seebikivi abil. Erinevalt tööstuslikult toodetud seepidest sisaldavad looduslikud seebid kasutatud õlide loomulikku glütseriini – seda ei soolata välja – ning käsitsi tehtud seep reguleerib positiivselt naha niiskustaset.

Kõigis meie seepides on 5-7 protsenti mitteseebistunud rasva, mis asendab osa mahapestud naharasvast ja teeb naha pehmeks – ei ole kipitust ega kuivustunnet.

Seebile värvi, struktuuri ja lõhna lisamiseks kasutame (ravim)taimi, erinevaid savisid ja 100 % puhtaid eeterlikke õlisid, millel on ka ravitoime. Seebis kasutatavad rasvad on pärit ökoloogilisest põllumajandusest.